Panorámy juhozápadu / Southwestern Panoramas

Destinácia: USA
Kód zájazdu: 827805
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Začiatok a koniec: Štart – San Francisco Koniec - Los Angeles  


Dĺžka: 13 dní / 12 nocí  


Nástup: Denne od 01.04.2019 - 31.03.2020 (na vyžiadanie kalkulácia nástupu v ľubovoľný deň, mimo predom uvedených termínov)  


Cena zahŕňa:

•           Ubytovanie na 12 nocí v hoteloch vrátane miestnych taxi a poplatkov

•           Sprievodca jednotlivými atrakciami (elektronická verzia)  


Cena nezahŕňa: 

•           Letenky (na vyžiadanie za príplatok podľa aktuálnej cenovej ponuky leteckých spoločností)          

•           Prenájom auta

•           Cestné mýto

•           Poplatky za parkovisko

•           Vstupné do/na atrakcie ktoré nie sú predplatené v programe

•           Poplatky za národné parky

•           Sprievodcu jednotlivými atrakciami v tlačenej podobe    


Prehľad programu: Na tejto prehliadke preskúmate scénické pobrežie Tichého oceánu Kalifornie jazdou smerom na východ od San Francisca. Pokračujete do Nevady, kde navštívite Yosemitský národný park na ceste k vzrušeniu v Las Vegas. Pred návratom do Los Angeles cestou cez Grand Canyon na Vás ešte čakajú dva najlepšie národné parky v štáte Utah.


San Francisco | Yosemitský národný park | Death Valley | Las Vegas | Národný park Zion | Národný park Bryce Canyon | Národný park Arches | Národný park Canyonlands | Durango | Canyon de Chelly | Národný park Grand Canyon | hrad PMontezuma | Phoenix | Palm Springs | Los Angeles  


Self-drive ponuky sú flexibilné v nasledujúcich bodoch:

•           Doplnkové noci môžu byť pridané len do existujúcich miest prespania a hotelov.

•           Vybrané hotely môžu byť nahradené inými hotelmi ak patria do tej istej siete hotelov.

•           Precenenie možno urobiť len do času potvrdenia rezervácie = do zaplatenia.  


Deti a Maximálne obsadenie:

•           Detské ceny platia pre vekové skupiny do 16 rokov pri využití existujúcich postelí.

•           Maximálne obsadenie sú 4 osoby/izba (dospelí, dospelí s deťmi) pri využití existujúcich postelí.    


DENNÝ ITINERÁR  


Deň 01: Príchod do San Francisca, CA

Príchod na medzinárodné letisko v San Franciscu, San José alebo Sacramento a presun do hotela v San Franciscu. San Francisco je jedno z najkrajších miest Spojených štátov. Je to kompaktné a otvorené mesto, kde centrálne ulice rastú do výšok v závratných uhloch a odhaľujú úžasný výhľad na mesto, záliv aj mimo neho. San Francisco pulzuje kultúrou a je etnicky rôznorodé; v dôsledku čoho sa vyvinulo v mestský klenot kalifornského pobrežia. Veľmi typickým pre toto mesto sú lanovky a rady domov postavených vo viktoriánskom štýle. San Francisco je zároveň domovom najväčšieho China Townu mimo Číny.

Ubytovanie:

(STD) Best Western Plus Americania alebo podobný (2 noci) 

(SUP) Carriage Inn alebo podobný (2 noci)   


Deň 02: San Francisco, CA

Dnes máte možnosť si užiť veľa pamiatok a zvukov San Francisca. Odporúčame zviezť sa lanovkou z Fisherman Wharf pre nákupy, dobré jedlo a zábavu. Ďalším veľkým lákadlom je Alcatraz, malý ostrov ležiaci v strede zátoky San Francisco. Ostrov slúžil postupne ako maják, vojenské opevnenie a nakoniec ako federálna väznica až do roku 1963. Strážcovia poskytujú vynikajúce prehliadky popisujúce históriu a legendy, ktoré obklopujú „skalu“. Strávte deň v parku Golden Gate, ktorý ponúka desiatky zábavných atrakcií. Najlepšími pamiatkami sú Conservatory of Flowers a japonská čajová záhrada. Nenechajte si ujsť miestne sídlo stáda byvolov. Dnešný večer sa môžete najesť v jednej z mnohých výrazných štvrtí San Francisca. Od Chinatownu k talianskej Severnej pláži, každá štvrť má vlastnú osobitú kultúru a kuchyňu.  


Deň 03: San Francisco – Yosemitský národný park, CA (188 ml/ 301 km)

Nechajte ruch San Franisca za sebou a choďte do Yosemitského národného parku. Nápadná krása parku sa rozprestiera od údolia Yosemite, ktorého rovnosť ostro kontrastuje s takmer zvislými žulovými stenami. Žulovým skalám, vrátane monolitu El Capitan, Glacier Point a Half Dome kraľujú vodopády, ktoré sa rozprestierajú nad nimi. Údolie Yosemite zahŕňa rozsiahlu vysokohorskú divočinu, rieky, lúky a háje obrích sekvojí. V Yosemitskej dedine môžete zavítať do návštevníckeho centra kde si môžete pozrieť orientačné filmy, publikácie, divadelné programy a výstavy zobrazujúce miestnu históriu prírody, obyvateľstva a ľudskej aktivity. Samonavádzacie chodníky sú všade v okolí. Inde v Yosemitskom parku môžete pozorovať vodopády, navštíviť jazero Mirror a lúku vo východnom údolí a slávny „Tunnel View“ na Wawona tunel.

Ubytovanie:

(STD & SUP) Cedar Lodge alebo podobný (1 noc)   


Deň 04: Yosemite – Death Valley – Las Vegas, NV (435 ml / 696 km)

Opustite oblasť Yosemite a vydajte sa smerom k Nevade. Počas cesty Vám odporúčame sa zastaviť v národnom parku Death Valley. Údolie smrti je púšť s piesočnými dunami, zasneženými horami a viacfarebnými vrstevnatými horninami. Je to tiež jedno z najviac vyprahnutých miest na Zemi a najteplejší a najsuchší národný park v rámci Spojených štátov s teplotami dosahujúcimi 134°F (56,6°C) v lete. Je prekvapivé, že priemerné ročné zrážky 2 palce (5cm) sa ukazujú ako dostatočné pre viac ako 900 druhov rastlín a živočíchov, ktorým sa darí v tomto drsnom prostredí. Zastavte sa na vyhliadkach Father Crawley a Zabriskie Point pre nádherné výhľady na hory Panamint Mountains, piesočnaté duny a Furnace Creek, ktorý odporúčame aj ako miesto pre ľahký obed. Po obede pokračujte smerom do Las Vegas, kde Vás čaká prenocovanie. Las Vegas má čo ponúknuť každému. Od dych berúcich živých vystúpení po vzrušenie z kasína, život tu beží od rána do večera. Večer sa prejdite po bulváre las Vegas, známom tiež ako „pás/the strip“, ktorý Vás vtiahne do tohto veľkolepého mesta.

Ubytovanie:

(STD) Gold Coast Hotel alebo podobný (1 noc)  

(SUP) Renaissance Las Vegas alebo podobný (1 noc)   


Deň 05: Las Vegas – Národný park Zion – Národný park Bryce Canyon, UT (249 ml/ 398 km)

Zanechajte vzrušenie z Las vegas za sebou a vydajte sa smerom k národnému parku Zion. Privítajú Vás gigantické pieskovcové monolity a započúvate sa do jemného šumenia rieky Virgin. Narrows sú známe úzke kaňony parku Zion. Jedná sa o úzke kamenné štrbiny s farebnými pruhmi spôsobenými rokmi zvetrávania pomocou vody, vetra a erózie. Výsledkom je turistický raj. V parku a pozdĺž rieky existuje celý rad ciest a spevnených chodníkov pre prieskumníkov a turistov všetkých úrovní. Okrem toho je k dispozícii zadarmo kyvadlová doprava po celom parku. Vďaka nej môžete navštíviť aj ostatné významné pamiatky v parku Zion ako Emerald pools, Weeping Rock alebo Angels Landing. V návštevníckom centre dostanete informácie o prehliadkach so sprievodcom a o histórii parku. Na prenocovanie pokračujte k národnému parku Bryce Canyon.

Ubytovanie:

(STD) Bryce View Lodge alebo podobný (1 noc)  

(SUP) Best Western Plus Bryce Canyon alebo podobný (1 noc)   


Deň 06: Bryce Canyon – Capitol Reef - Canyonladns/pomník Mŕtveho koňa – Moab, UT (278 ml/ 445 km)

Dnes ráno navštívite národný park Bryce Canyon, ktorý obsahuje množstvo narušených farebných skalných útvarov. Tieto skalné veže sa nazývajú hoodoos. Je to ich jedinečnosť, ktorá robí kaňon Bryce zaujímavým oproti ostatným. Svetlo odrážajúce sa od hoodoos v rôznych denných dobách mení farebnú scénu parku. V parku existuje celá rada turistických trás. Jazda na koni je ďalším populárnym spôsobom, ako si možno pozrieť park. Pokračujte cestou do národného parku Capitol Reef. Odtiaľto začína niekoľko populárných turistických chodníkov do vnútrozemia. Následuje národný park Canyonlands, ktorý ponúka možnosť vychutnať si nádherné kaňony, rokliny a údloia vyformované riekou Colorado. Ostrvo v oblohe ponúka najlepšie miesto na výhľady. Vyhraďte si na ávšteu aspoň hodinu a vychutnajte si výhľady počas 34 míľového okruhu počas jazdy autom cez Grand View Point. Veľmi blízko národnému parku Canyonlands sa nachádza štátny park Dead Horse Point vo výške 6.000 stôp nad morom, ktorý ponúka jedinešný pohľad z hora na celý Grand Canyon. Ubytovanie na Vás potom čaká v dedine Moab.

Ubytovanie:

(STD) Big Horn Lodge alebo podobný (1 noc)  

(SUP) Moab Downtown alebo podobný (1 noc)   


Deň 07: Moab – Národný park Arches – Durango, CO (229 ml/ 366 km)

Hneď ráno navštívte národný park Arches, v ktorom sa nachádza cez 2.000 prírodne stojacich pieskovcových oblúkov, pričom číslo sa mení zo dňa na deň, ako na ne pôsobí vietor a poveternostné vplyvy. Jedným z najznámejších je oblúk Delicate. najlepší výhľad na neho je dole z cesty  alebo z turistického chodníka. neskôr pokračujte do mestečka Durango. Toto veľké mesto, zasadené do pohoria San Juan Mountains v juhozápadnom Colorade bolo postavené ako zázemie a stredisko tavenia počas zlatej a striebornej éry.

Ubytovanie:

(STD) Durango Downtown Inn alebo podobný (1 noc)  

(SUP) Historic Strater Hotel alebo podobný (1 noc)   


Deň 08: Durango – kaňon De Chelly – Monument Valley, UT (252 ml/ 405 km)

Cesta pokračuje na západ návštevou Canyon de Chelly, ktorý je súčasťou rezervácie Navajo. Zastavte sa v návštevníckom centre, prejdite cez Sout Rim z ktorého môžete dosiahnúť Stredoveké ruiny a geologické štruktúry. Tieto historické ruiny boli kedysi domovom indiánskej komunity Anasazi. Odtiaľto máte možnosť zahliadnúť aj Spider Rock; tento geologicky útvar je pieskovcová hora dosahujúca 800 výškových stôp od dna kaňonu a známa sa stala ako kulisa v mnohých televizných inscenáciách.

Ubytovanie:

(STD) Kayenta Monument Valley Inn alebo podobný (1 noc)  

(SUP) Goulding´s Lodge alebo podobný (1 noc)   


Deň 09: Monument Valley – Page – Grand Canyon (236 ml/ 380 km)

Dnes Vás čaká návšteva Monument Valley. Toto údolie ponúka snáď najtrvalejšie a najkrajšie obrazy časti Americký západ. Izolované červené stolové hory obklopené prázdnymi, piesočnatými púšťami boli nafilmované a vyfotografované nespočetnekrát v priebehu rokov pre potreby filmov, reklamy a rekreačné brožúry. Kvôli tomuto sa Vám táto oblasť môže zdať celkom známa, dokonca aj na Vašej prvej návšteve. Skvelý spôsob preskúmať túto monumentálnu otvorenú púšť s jej jedinečnými pieskovcovými útvarmi je jazda na džípe. Výlet na džípe Vám ponúkne skvelý výhľad na oblasť prechodom všetkými hlavnými miestami a zahŕňa aj návštevu členov miestneho kmeňa Navajo. Zastavte sa na Cameron Trading Post, kde si môžete dať obed a kúpiť výrobky od miestnych indiánskych remeselníkov. Prehliadka pokračuje do Page, kde sa môžete pokochať pohľadom na jazero powell, priehradu Glen Canyon a ďalšou skvelou zastávkou bude Horseshoe Bend. tento podkovitý vyrezávaný meander rieky Colorado je len kúsok od mesta a vedie k nemu turistický chodník, ktorý by Vás mal dostať za hodinu tam aj späť. V ponuke je aj sprevádzaná vychádzka po kaňone Antelope. Prehliadka pokračuje na južnom okraji Grand Canyonu kde môžete navštíviť Desert View, Mather Point, Yavapai a Brigt Angel Lodge. Grand Canyon je jedným zo siedmich prírodných divov sveta.Je to prenádherná roklina vyrezaná riekou Colorado v priebehu šesť miliónov rokov. Kaňon má výšku medzi 1500 až 2700 metrov nad morom.

Ubytovanie:

(STD & SUP) Grand Canyon Lodge* alebo podobný (1 noc) 

* Ubytovanie priamo v blízkosti parku je dostupné v závislosti od obsadenosti. Včasná rezervácia je zásadná; v opačnom prípade bude poskytnuté ubytovanie v podobných ubytovaniach v blízkosti parku  


Deň 10: Grand Ganyon – Sedona – hrad Montezuma - Phoenix/Scottsdale, NZ (220 ml/ 352 km)

Po návšteve Grand Canyonu, cesta pokračuje cez scénický Oak Creek Canyon do Sedony na obednú prestávku. Kaňon Oak Creek je nádherná 16 míľ dlhá tiesňava s potokmi a vodopádmi medzi strmými skalnými stenami. Poobede pokračujte do hradu Montezuma, ktorý tvorí súbor zachovaných obydlí, nachádzajúcich sa v Camp verde v Arizone a ktoré boli postavené a používané ľuďmi Sinagua, predkolumbovskou kultúrou úzko súvisiacou s Hokoham a inými pôvodnými obyvateľmi juhozápadných Spojených štátov, medzi rokmi 1100 až 1425 nl. Hlavná konštrukcia pozostáva z 5 poschodí a 20 izieb a bola postavená v priebehu 3 storočí. Večer Vás čaká návšteva starého mesta oblasti Scottsdale. Okrem niekoľkých galérii a exkluzívnych obchodov, nájdete tu vynikajúcu zbierku umenia a remesiel na predaj z Juhozápadu alebo od rodených Američanov. Kuchyňu tohto regiónu si vychutnáte v niektorej z mnohých reštaurácii.

Ubytovanie:

(STD) Holiday Inn North Phoenix alebo podobný (1 noc)  

(SUP) Embassy Suites Phoenix alebo podobný (1 noc)   


Deň 11: Phoenix/Scottsdale – Palm Springs – Los Angeles, CA (374 ml/ 598 km)

Nechajte mesto Scottsdale za sebou a namierte si to smerom na západ k Los Angeles cez malebnú púštnu krajinu, kde narazíte na exkluzívne letovisko Palm Springs. Nachádza sa v tieni kopca San Jacinto a slúži ako ihrisko pre bohatých a slávnych; prekypuje bujnou poľnohospodárskou pôdou a pestovanými golfovými ihriskami, ktoré nezodpovedajú typickej púštnej krajine okolo. Prevezte sa na  Aerial Tramway, populárnej atrakcii, ktorá Vás zavezie z púšte na zasnežené hory. Táto lanovka jazdí na vrchol Mt. San Jacitno. Na vrchole sú turistické chodníky, možná jazda na mulách, kokteilový bar a reštaurácia. Potom pokračujte do Los Angeles, kde Vás čakajú dve noci. Los Angeles je hlavné mesto zábavy Spojených štátov. Je to domov pre slávne filmové hviezdy aj pre neslávny nápis Hollywood pre jeho zásah do prírody. Je to mesto plné kultúry a šťastia. Táto veľká metropola má mnoho štvrtí s výraznými chuťami a komunitami.

Ubytovanie:

(STD) Best Western Plus Dragon Gate alebo podobný (2 noci) 

(SUP)Hollywood Hotel alebo podobný (2 noci)   


Deň 12: Los Angeles, CA

Dnes objavíte mesto anjelov. Navštívte slávny a lesklý Hollywood. Urobte si prechádzku pozdĺž chodníka slávy kde si môžete pripomenúť mena slávnych celebrít vytesaných do rúžových hviezd. Počas prechádzky navštívte čínske divadlo Mann, najzachovalejší z filmových palácov z hollywoodskej zlatej éry. Známy je pre otlačky rúk a stôp od viac ako 200 osobností na jeho nádvorí. Nakoniec prejdite Beverly Hills, najznámejšiu štvrť v Spojených štátoch a prezrite si exkluzívne vily známych osobností. Nakúpte na slávnej Rodeo Drive, naobedujte sa vo Venice Beach, kde nájdete slávnu Muscle Beach a v neposlednej rade sa zastavte na slávnom móle Santa Monica, kedysi známom ako „cieľová rovinka“ legendárnej Route 66. Alebo si spravte cestu do Anaheimu na „najšťastnejšie miesto na Zemi“. Disneyland je domovom pre Vaše obľúbené postavy, ako Mickey Mouse. Tu nájdete zábavu nie len pre mladých ale aj pre mladých srdcom. VO večerných hodinách si vychutnajte večeru v niektorých z mnohých etnických štvrtí.


Deň 13: Los Angeles - medzinárodné letisko Los Angeles, CA (21 ml/34 km)

Odchod domov.

Kontakty

tel: +421 36 6345 296
+421 918 826 256
e-mail: info@avocado.sk

Newsletter

Pre odoberanie aktuálnych noviniek zadajte prosím Váš

E-mail:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,02 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,55 HRK
Turecká lira  EUR 8,89 TRY
Americký dolar  EUR 1,16 USD

Zobraziť všetky »

Luxusné plavby