Dni ruží v Badene a zámok Laxenburg

Destinácia: Rakúsko, Dolné Rakúsko
Kód zájazdu: 1251874
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

PROGRAM:
05:30 hod odchod zo Žiliny, možnosť nástupu v Bytči, Pov. Bystrici, Bratislave.

10:00 hod príchod do Badenu, v ktorom sa nachádza najväčšie rozárium v Rakúsku. Tisíce ruží rôznych farieb a odtieňov šíria neodolateľnú vôňu do okolia. Po prechádzke v Doblhofparku prehliadka kúpeľného mesta, ktoré si obľúbili už starí Rimania pre jeho sirnaté pramene. Cisár František II. Habsbursko-Lotrinský sa tu liečil a zriadil si tu svoju letnú rezidenciu. Po veľkom požiari v roku 1812 bolo mesto nanovo vystavané v Biedermeierovskom štýle a po zahájení prevádzky kasína sa stalo luxusným kúpeľným mestom Rakúska. Neskôr v ňom mali hlavný stan sovietské okupačné vojská, ale po ich odsune došlo k obnove celej turistickej infraštruktúry a kúpele sú opäť skvostné.

14:00 hod odchod do Laxenburgu, najväčšej historickej krajinnej záhrady v Rakúsku, kde cisárová Sisi trávila medové týždne a kde sa narodil korunný princ Rudolf.
Zámocký park je považovaný za ukážkový príklad historického záhradníckeho umenia 18. a 19. storočia. Cisárovná Mária Terézia a jej vnuk cisár František nechali park rozšíriť na 280 hektárov. Impozantná záhrada je usporiadaná s láskou a hravosťou. Popri Modrom dvore existuje množstvo zábavných stavieb, mystických jaskýň, chrámov alebo aj stredovek pripomínajúce cvičisko na usporadúvanie turnajov. Najznámejšou budovou v areáli je určite hrad Franzesburg, vystavaný v rokoch 1799 až 1801 a dokončený v roku 1835. Cisár František II. nechal postaviť túto napodobeninu stredovekého rytierskeho hradu na umelom ostrove uprostred zámockého jazera. Vybavenie miestností, ktoré sú dnes sprístupnené ako múzeum, je považované za „pokladnicu Rakúska“. Po parku premáva zámocký vláčik, ktorý návštevníkov k nemu privezie.

17:30 hod odchod na cestu späť, predpokladaný návrat do Žiliny do 21:30 hod


Cena zahŕňa:

dopravu luxusným autobusom a sprievodcu CK


Nepovinný príplatok:

zájazdové poistenie UNION 2,50 €/os. skupinové vstupné: vstup do parku Laxenburg, vláčik, kompa, hrad Franzensburg 16,50 €/ dosp.os., 9,50 €/do 14 r

Kontakty

tel: +421 36 6345 296
+421 918 826 256
e-mail: info@avocado.sk

Newsletter

Pre odoberanie aktuálnych noviniek zadajte prosím Váš

E-mail:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,74 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 17,50 TRY
Americký dolar  EUR 1,05 USD

Zobraziť všetky »

Luxusné plavby