Do raja výhľadov zubačkou Salamander a kúpeľné mesto Baden

Destinácia: Rakúsko, Dolné Rakúsko
Kód zájazdu: 1251865
Cena od: 39 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy

Výber termínu

05.07.2022 1 deň 39 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

PROHRAM:

04:30 hod. odchod zo Žiliny do Puchbergu, krátka prechádzka po malebnom kúpeľnom mestečku. Neďaleko železničnej stanice okolo jazierka je krásny kúpeľný park a možnosť posedenia v reštaurácii či kaviarni. 40 - minútová jazda Schneeberskou zubačkou Salamander na horu Schneeberg. Počas prestávky na zastávke Baumgartner možno zo zubačky vystúpiť a urobiť rýchlu fotografiu, či kúpiť miestnu pochúťku – Schneeberskú buchtu. Cestou sa ponúkajú krásne výhľady do dolín a okolia. Z náhornej plošiny sú prekrásne pohľady na pohorie Wechsel, či Rax. Pri dobrej viditeľnosti sa voľným okom dajú dobre rozpoznať zjazdovky nad Semmeringom.

Na vrcholovej stanici oku ulahodí Alžbetin kostolík, ktorý dal postaviť Franc Jozef pri príležitosti 3.výročia jej úmrtia. V secesnom svätostánku sa v deň výročia 10.09. koná každý rok zádušná omša. Neďaleko kostolíka je detské ihrisko, umelecká galéria VOKA a ďalšie atrakcie.

Audiosprievodca Vám za poplatok poskytne komentár k nádherným výhľadom na prekrásny svet vrchov navôkol a priblíži históriu pri jednotlivých zastaveniach na hornej promenáde.
Okružná túra „pastva pre oči“ meria 2,4 km, má prevýšenie 88 metrov a dá sa absolvovať za hodinu. Občerstvenie ponúkajú reštaurácie, dostupné z turistického chodníka.

Popoludní návrat zubačkou do Puchbergu, pokračovanie autobusom do kúpeľného mestečka Baden, v ktorom Beethoven stvoril svoju Deviatu symfóniu. Komponoval tu aj taký velikán, ako je Mozart, či Liszt. Mesto je známe svojimi rímskymi kúpeľmi, sírnymi prameňmi, honosnými vilami. Baden patrí k najkrajším „kvetinovým a záhradným“ mestám v Európe. Kúpeľný park nadchýna botanickými raritami a farebnými kvetinovými ornamentami. Spoločná prechádzka alebo osobné voľno, podľa výberu.

Cca o 18:00 hod odchod na cestu späť, predpokladaný návrat do Žiliny do 22:00 hod.


Cena zahŕňa:

dopravu pohodlným zájazdovým autobusom a sprievodcu CK


Možný výdavok na mieste:

audiosprievodca 5 €


Nepovinný príplatok:

komplexné poistenie UNION 2,50 €/os.

Skupinový spiatočný cestovný lístok na zubačku 36 € (úhrada pri objednávke) Do 6 rokov zdarma, 6-15 r., 19 €

Kontakty

tel: +421 36 6345 296
+421 918 826 256
e-mail: info@avocado.sk

Newsletter

Pre odoberanie aktuálnych noviniek zadajte prosím Váš

E-mail:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,74 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 17,50 TRY
Americký dolar  EUR 1,05 USD

Zobraziť všetky »

Luxusné plavby