Barcelona a kláštor Montserrat

Španielsko 1 Španielsko 2 Španielsko 3 Španielsko 4
Destinácia: Španielsko, Katalánsko (Barcelona), Barcelona
Kód zájazdu: 1240771
Cena od: 539 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

11.11.2022 4 dni First Minute 539 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Súhrn zájazdu:
Poznávací zájazd Barcelona, to je skutočná chuť Katalánska. Gaudí v tomto mesta zanechal veľmi silné stopy. Sagrada familia, Casa Mila, Casa Batlló a mnoho ďalších prekrásnych stavieb. Slávny Camp Nou, večne živá ulica Las Ramblas, Picassove múzeum a Placa del Catalunya sú ďalšie z mnohých lákadiel. Vychutnáte  si svetelnú show Magické fontány, vydáte sa po stopách Gaudího. Zájazd v štýle tapas a sangrie.

Program zájazdu:
1.deň
Prílet do Barcelony v doobedných hodinách, transfer do hotela, prehliadka Barcelony so sprievodcom - zájdeme si na slávny štadión futbalového klubu FC Barcelona - Camp Nou s kapacitou skoro 100 000 divákov, pozrieme si jedno z najdôležitejších barcelónskych námestí Placa de Espanya. Vo večerných hodinách nezabudnuteľný zážitok - magická fontána z roku 1929, vychutnáme si svetelnú, hudobnú a vodnú show a navštívime Magickú fontánu La Font Magica de Montjuic en Barcelona.
Nocľah.

2.deň
Raňajky, celodenná prehliadka mesta so sprievodcom.
Vyberieme sa priamo do srdca Barcelony, a to na hlavné barcelónske námestie Plaça de Catalunya, nevynecháme známu ulicu Las Ramblas, kde ruch neutícha počas dňa ani v noci, uvidíme úžasnú starú tržnicu Mercat Boqueriagotickú štvrť s Katedrálou sv. Eulálie. Kráľovské námestie Plaça de Rei, Kráľovský palác, Radnica, prístav, monumentálny pamätník so sochou Krištofa Kolumba.
Individuálne voľno. Možnosť návštevy najvyššieho vrchu Tibidado, kde je zábavný park a výhľad na celé mesto. večer návrat do hotela.

3.deň
Raňajky.
Prechádzka k prístavu Port Vell, ktorý je dnes veľkým jachtárskym a zábavným centrom, či k plážam Barcelonety
Pre záujemcov možnosť navštívíť  jedinečný kláštor a kostol Montserrat, ktorý tu existuje už od deviateho storočia. Vyvezieme sa lanovkou a naskytnú sa nám úžasné výhľady na okolitú krajinu. Je to významné pútnicke miesto pre kresťanov z celého sveta a miesto, ktoré v roku 1982 navštívil aj pápež Ján Pavol II. Nachádza sa tu aj povestná čierna soška Panny Márie.
Vo večerných hodinách návrat do hotela.

4.deň 
Raňajky, nasleduje prehliadka mesta po stopách svetoznámeho architekta Gaudího, prezrieme si staviteľské skvosty Casa Batlló, Casa Milá prezývaná tiež La Pedrera, Sagrada Familia – chrám svätej rodiny, ktorý je symbolom mesta, prekrásny park Güell, odkiaľ sa nám naskytne nádherný výhľad na Barcelonu. Zastávku si urobíme tiež v bývalej býčej aréne La Monumental. Voľný program, čas na návštevu múzeií, trhov, obchodov.
Transfer na letisko vo večerných hodinách a odlet z Barcelony do Viedne.

Informácie o zájazde:
Aktuálne informácie o podmienkach vstupu do krajiny a návratu na Slovensko
https://www.mzv.sk/cestovanie_a_konzularne_info/detail/-/asset_publisher/Iw1ppvnScIPx/content/spanielsko-podmienky-cestovania-a-opatrenia-proti-sireniu-covid--1?_101_INSTANCE_Iw1ppvnScIPx_redirect=%2Fcestovanie_a_konzularne_info%2Fdetail%2F-%2Fasset_publisher%2FIw1ppvnScIPx%2Fcontent%2Fspanielske-kralovstvo%3FdisplayMode%3D1
https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/karantena-podmienky-navratu-do-sr

Cena  1 osobu zahŕňa:
- letecká doprava Viedeň - Barcelona - Viedeń s letiskovými poplatkami
- príručná batožina - rozmery 40x 20 x 25 cm
- 3 x ubytovanie v Barcelone v hoteli s vlastným sociálnym zariadením WC a sprcha na izbe
- 3 x raňajky
- služby kvalitného sprievodcu
-  poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
- doprava v Barcelone cca 50 EUR / osoba
- pobytová taxa - platba na mieste cca 5,- EUR/os./noc

Voliteľné príplatky:
- komplexné cestovné poistenie - možnosť zabezpečiť v CK - 2,50 EUR ( KOMFORT )  3,80 EUR ( EXTRA ) / osoba / deň (kompletné informácie nájdete nižšie)
- vstupy do pamiatok – odporúčané vreckové cca 50 EUR
- fakultatívny výlet Montserrat - 39 €
- príplatok za jednolôžkovú izbu 120 EUR/os/zájazd
- batožina v max. rozmeroch 55 x 40 x 20 cm, max. 10 kg  - cca 44 EUR

CK si vyhradzuje právo zmeny programu vzhľadom na aktuálne okolnosti na mieste zájazdu. V prípade záujmu môže klient absolvovať individuálny program. Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok.

Ceny vstupného - ceny sú orientačné, počas sezóny sa môžu ceny meniť
- Sagrada Familia (bazilika): dospelá os. 18 EUR, študent a senior 16 EUR
- Casa Batlló, cca 20 EUR
- futbalový štadión Camp Nou, cca 23 EUR
- Parc Güell hlavná časť, cca 8 EUR
- La Pedrera cca 20 EUR 

INFORMÁCIE KU KOMPLEXNÉMU CESTOVNÉMU POISTENIU
Ponúkame k dispozícii nasledovné poistné balíky:
balík KOMFORT cena 2,50 EUR / osoba / deň - tento balík kryje liečebné náklady, batožinu, zodpovednosť, poistenie úrazu, STORNO poistenia, ale storno poistenie je so spoluúčasťou 15%, a je limitovaný vekom, tj. pre osoby do 70 rokov
balík EXTRA cena 3,80 EUR / osoba / deň - tento balík kryje liečebné náklady, batožinu, zodpovednosť, poistenie úrazu, úplne všetko vrátane STORNO poistenia. Storno poistenie je bez spoluúčasti do plnej výšky ceny zájazdu alebo zakúpených služieb a je pre osoby bez obmedzenia veku. Aby bolo storno postenie kryté do plnej výšky ceny zájazdu bez spoluúčasti, tak je potrebné, aby sa toto cestovné poistenie klientovi uzatvorilo v čase / súčasne so zakúpením zájazdu resp. s úhradu prvej zálohy za zájazd. Ak by sa cestovné poistenie uzatvorilo v iný deň (neskorší) ako si klient kúpil zájazd, alebo platil prvú zálohu za zájazd, tak je storno poistenie so spoluúčasťou 15%.
Cestovné poistenie kryje aj COVID udalosti!
Cestujete do zahraničia a boli ste pred cestou COVID - pozitívny?
Nachádzate sa v zahraničí a ste COVID – pozitívny?
Poistenie storno poplatku, náhrada storno poplatkov vzniknutých pri nenastúpení na cestu platí aj v súvislosti s ochorením COVID-19
V rámci rozsahu poistenia liečebných nákladov sú zahrnuté aj náklady, ktoré vznikli poistenému v zahraničí v súvislosti s ochorením COVID-19  
(A to aj v krajinách, ktoré boli Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky alebo iným príslušným orgánom štátnej správy označené ako rizikové, resp. nie sú na zozname menej rizikových krajín. Ostatné ustanovenia a výluky uvedené vo Všeobecných poistných podmienkach pre krátkodobé cestovné poistenie – 2019, ostávajú nezmenené a naďalej platné!)
Pripoistenie PANDEMIA
Možnosť pripoistenia PANDÉMIA pre prípad COVID-19 alebo inej epidémie, ktorou budú kryté náklady na náhradné ubytovanie spojené s umiestnením poisteného do preventívnej karantény a náklady na náhradnú dopravu späť na Slovensko po ukončení preventívnej karantény v zahraničí.
Rozsah pripoistenia PANDÉMIA pre prípad COVID-19 alebo inej epidémie/pandémie pre cestovné kancelárie
Rozsah pripoistenia je platný len pre poistené osoby, ktoré majú dojednané pripoistenie PANDÉMIA v návrhu poistnej zmluvy!
Poisťovateľ (UNIQA poisťovňa a. s.) hradí nad rámec Všeobecných poistných podmienok pre Krátkodobé cestovné poistenie – 2019 náklady súvisiace s pandémiou / epidémiou:
Náklady na náhradné ubytovanie spojené s umiestnením poisteného do karantény:
- preventívna karanténa nariadená oprávneným miestnym orgánom (napr. v hoteli, v ktorom je poistený ubytovaný, sa preukáže nákaza)
V prípade potreby predĺženia pobytu v zahraničí z dôvodu umiestnenia poistenej osoby do karantény v súvislosti s ochorením COVID-19 alebo inej pandémie/epidémie, uhradí poistiteľ mimoriadne náklady na ubytovanie na základe doložených podkladov a to maximálne do výšky limitu poistného plnenia.
Poistné plnenie je v prípade náhradného ubytovania obmedzené na rovnakú kategóriu hotela ako pôvodné ubytovanie a je plnené maximálne do doby ukončenia karantény. Náklady na ubytovanie v prípade nariadenej karantény hradí poisťovateľ len ak neboli hradené oprávneným miestnym orgánom v zahraničí.
Náklady na náhradnú dopravu späť na Slovensko po ukončení nariadenej karantény v zahraničí:
- preventívna karanténa v súvislosti s nákazou napr. niekoho v hoteli
V prípade potreby predĺženia pobytu v zahraničí z dôvodu umiestnenia poistenej osoby do karantény v súvislosti s ochorením COVID-19 alebo inej pandémie/epidémie, uhradí poistiteľ mimoriadne náklady na náhradnú dopravu, na základe doložených podkladov, a to maximálne do výšky limitu poistného plnenia.
Poistné plnenie je v prípade náhradnej dopravy obmedzené cenou letenky alebo cestovného lístka na ekonomickú triedu.
Rozšírenie poistenia storno poplatku (zájazdu, rezervovanej zahraničnej cesty, cestovného lístka) pre prípad nesplnenia zdravotných podmienok v čase nástupu do verejného dopravného prostriedku, ktorý slúži na cestu do zahraničia (lietadlo, autobus, vlak).
-Rozšírenie rozsahu poistenia storno poplatku o prípady, kedy poistený zdokladuje, že na Slovensku, ešte pred odjazdom do zahraničia mu nebolo umožnené nastúpiť do dopravného prostriedku vzhľadom na zdravotné riziká súvisiace s COVID-19 a podozrenie na ochorenie poisteného. Poistné plnenie sa poskytuje maximálne do výšky limitu poistenia storno poplatku.
Poistenie sa vzťahuje aj na prípady, keď poistený doloží, že cestoval vlastným dopravným prostriedkom a nebolo mu umožnené opustiť Slovensko na hraničnej kontrole krajiny susediacej so Slovenskom z dôvodu nesplnenia zdravotných podmienok potrebných na vycestovanie a podozrenie na ochorenie poisteného (za predpokladu, že o nesúlade svojho zdravotného stavu so zdravotnými podmienkami potrebnými pre vycestovanie nevedel a nemohol vedieť).
Poistiteľ si vyhradzuje právo kedykoľvek ukončiť predaj pripoistenia PANDÉMIA. Nárok na poistné plnenie z pripoistenia PANDÉMIA poistenému nevznikne, ak bolo dojednané po oznámení poistiteľa o ukončení predaja.
Pripoistenie PANDÉMIA je možné uzatvoriť len ako doplnkové poistenie k poistným balíkom KOMFORT ( cena balíčka je 3,70 EUR / osoba / deň )  alebo EXTRA ( cena balíčka je 5,00  EUR / osoba / deň )  Krátkodobého cestovného poistenia.
Poistné limity platné pre pripoistenie PANDÉMIA:
Územný rozsah Náklady na ubytovanie Náklady na náhradnú dopravu
Európa: 400 EUR (náklady na ubytovanie), 400 EUR (náklady na náhradnú dopravu)

Barcelona

Kontakty

tel: +421 36 6345 296
+421 918 826 256
e-mail: info@avocado.sk

Newsletter

Pre odoberanie aktuálnych noviniek zadajte prosím Váš

E-mail:

 

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,52 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 18,42 TRY
Americký dolar  EUR 0,99 USD

Zobraziť všetky »

Luxusné plavby