LAXENBURG, hrad Franzensburg a BADEN bei Wien

Destinácia: Rakúsko, Dolné Rakúsko
Kód zájazdu: 1240261
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Prehliadka areálu zámockého parku, hradu a návšteva mestečka Baden pri Viedni.


Mestečko Laxenburg, je vďaka niekdajšiemu cisárskemu zámku obľúbeným cieľom výletov v Dolnom Rakúsku. Svoju históriu začal písať zámok už v 13. storočí, no svoj vrchol dosiahol v 18. storočí za čias Márie Terézie. Srdcom celého Laxenburgu je zámocký park v anglickom štýle, za čias cisára Jozefa II. bol najokázalejším zámockým parkom v Európe. Najznámejšou budovou v areáli zámockého parku je hrad Franzensburg, vybudovaný v roku 1800 podľa vzoru stredovekého rytierskeho hradu na ostrove v umelo vybudovanom jazere.

Kúpeľné mestečko Baden bei Wien sa rozkladá na východných svahoch Viedenského lesa len niekoľko desiatok kilometrov od hlavného mesta Rakúska. Baden patril v časoch monarchie k obľúbeným kúpeľom nielen členov cisárskeho dvora, ale aj hudobných skladateľov (Mozart, Beethoven – tento rok k 250. výročiu jeho narodenia je pekná interaktívna výstava v Cisárskom paláci). Dominantou a najvyhľadávanejším oddychovým miestom Badenu je neopakovateľný kúpeľný park s množstvom významných sôch. Ďalšou atrakciou mesta je najväčšie rozárium Rakúska, kde rastie vyše 800 druhov ruží kvitnúcich 2 krát ročne , v júni a v októbri. Od jari do jesene sa v tomto kráľovstve vôní usporadúva celý rad akcií a my vás pozývame na jeden z nich – slávnosť ruží.


PROGRAM ZÁJAZDU
• V dopoludňajších hodinách po príchode do Laxenburgu okružná jazda vláčikom po zámockom parku a návšteva hradu Franzensburg so sprievodcom – audioguidom v slovenčine.
• V popoludňajších hodinách presun do kúpeľného mesta Baden bei Wien, miesta konania slávnosti ruží - Doblhoffpark (bezplatný vstup). Krátka prehliadka najznámejších pozoruhodností mestečka: Kaiserhaus – letná rezidencia Františka I. a posledného cisárskeho páru Karola a Zity, či gotického kostola Sv. Štefana. Na záver sa presunieme do rozária v Doblhoffparku, miesta konania slávnosti ruží, kde na rozlohe na 9 ha je vystavených cca 30 000 ruží, 800 druhov.
• V podvečrných hodinách odchod na Slovensko.
 
Poznámky:
• zájazd sa uskutoční pri min. počte účastníkov 30 osôb

Odchod: z Bratislavy, parkovisko pred Istropolisom o 08:00 hod.
Návrat: do Bratislavy cca o 19:30 hod.

Cena zahŕňa: 
• dopravu zájazdovým klimatizovaným autobusom
• služby sprievodcu
• prehliadky podľa programu (bez vstupov) 

V cene nie je zahrnuté:
• komplexné cestovné poistenie (KCP) - Komfort 2,5 €/osoba; KCP - Extra 3,8 €/osoba
• vstupenky (podľa výberu) – zľavnené skupinové ceny, platí sa už pri objednávaní zájazdu v cestovnej kancelárii:
• kombinovaný lístok 16,5 €/dospelá osoba, 9,5 €/dieťa do 14 r. (aj študenti do 18 r. so štud. preukazom) – zahŕňa vstup do hradu Franzensburg so sprievodcom, vstup do zámockého parku Laxenburg, 2x prievoz na ostrov ku hradu, jazda vláčikom po parku;
• to isté, ale bez jazdy vláčikom po parku 13 €/dospelá osoba, 7 €/deti+študenti do 18 r.

Kontakty

tel: +421 36 6345 296
+421 918 826 256
e-mail: info@avocado.sk

Newsletter

Pre odoberanie aktuálnych noviniek zadajte prosím Váš

E-mail:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,74 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 17,50 TRY
Americký dolar  EUR 1,05 USD

Zobraziť všetky »

Luxusné plavby