Jordánsko a jeho skvosty De Luxe - poznávací zájazd

Destinácia: Jordánsko
Kód zájazdu: 1228278
Cena od: 999 €
Príplatky od: 199 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

18.10.2022 8 dní First Minute 999 € +199 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program:
1. deň »
odlet z Viedne do Ammánu (hlavné mesto Jordánska), transfer na poldennú prehliadku mesta počas ktorej uvidíme citadelu, archeologické múzeum a nádherne zachovaný rímsky amfiteáter. Ubytovanie v hoteli, večera a nocľah .

2. deň »
raňajky, cestou na sever sa zastavíme v lokalite Umm Qais (kde Ježiš vyhnal zlého ducha z človeka do stáda svíň) a budeme pokračovať do starobylého mesta Jerash (trvalé osídlenie viac než 6500 rokov). V roku 63 pr. Kr. bolo mesto dobyté generálom Pompeiom a stalo sa súčasťou rímskeho Dekapolisu. Jerash, po stáročia ukrytý v piesku, je teraz skvelou ukážkou provinčného rímskeho urbanizmu na Blízkom východe. Budeme obdivovať krásne zachované dláždené ulice, pôvodné chrámy a domy, divadlá, priestranné námestia a kúpele uzavreté medzi mestskými hradbami. Popoludní si prezrieme hrad Ajloun (12.st.) s výhľadom na údolie rieky Jordán, ktorý slúžil na ochranu obchodných ciest a železorudných baní. Návrat do Ammánu, večera, nocľah.

3. deň »
raňajky, vydáme sa na juh do Madaby kde navštívime grécku ortodoxnú baziliku sv. Juraja s jedinečnou mozaikovou mapou Jeruzalema a iných svätých miest. Zamierime na horu Nebo, miesto kde Mojžiš uvidel zasľúbenú zem a pokračujeme k Mŕtvemu moru, ktoré je najnižšie položeným miestom na Zemi (- 410 m). Tu môžete na vlastnej koži zažiť kúpanie, či skôr vznášanie sa v extrémne slanej vode. Napokon uvidíme impozantný križiacky hrad Kerak postavený v roku 1142 na základoch pevností z čias Nabatejcov. Transfer na ubytovanie v Petre, večera a nocľah.

4. deň »
raňajky, dnešný deň venujeme novému divu sveta, ružovo-červenému mestu Petra (UNESCO). To vás ohromí svojou krásou, pretože ide o jeden z najväčších divov, ktoré spolu vytvorili príroda a človek. Mesto bolo sčasti postavené a sčasti vytesané do pieskovca pred vyše 2000 rokmi a v čase jeho najväčšej slávy tu žilo asi 30000 obyvateľov. Vstup do mesta je cez roklinu Al-Siq (dĺžka cca 1 km) lemovanú po oboch stranách útesmi výšky 80 m. Priechod cez roklinu je na niektorých miestach široký len 3 m. Na konci Al-Siq objavíte nádhernú fasádu Al-Khaznah (Pokladnica), čo je však v skutočnosti veľká hrobka. Jedna z najznámejších pamiatok Petry vytesaných do skaly je Al-Dayr (Kláštor), tiež fasáda hrobky využívaná v byzantských časoch ako kostol. Kúsok od hlavného areálu leží predmestie Petry zvané „malá Petra“. Je to asi 350 m dlhý súbor chrámov, domov, hrobiek, vodných kanálov a cisterien. Toto je len malý náčrt toho, čo vám Petra ponúka - treba to vidieť a zažiť na vlastné oči. Návrat do hotela, večera a nocľah.

5. deň »
raňajky, navštívime známe letovisko Aqaba na brehu Červeného mora. Po krátkom oddychu presun do „mesačného údolia“ Wadi Rum (UNESCO), kde natáčali známe filmy Lawrence z Arábie, Misia na Mars či Star Wars. Je to úžasné, nadčasové miesto vytvorené prírodou, súzvuk červeného piesku púšte a útesov hnedastých až zlatistých farieb. Bližšie spoznáme túto nádheru počas prehliadky džípom (2 hod.). Ubytovanie v stanoch v beduínskom kempe, večera a nocľah.

6. deň »
raňajky, opustíme juh krajiny a vydáme sa späť do Ammánu. Počas cesty urobíme krátku zastávku v najväčšej jordánskej prírodnej rezervácii Dana, v ktorej je chránených množstvo vzácnych rastlín a živočíchov. Pokrýva asi 320 km2 veľkolepých hôr, údolí a roklín pozdĺž jordánskej časti Veľkej priekopovej prepadliny, Večer príchod do Ammánu, večera a nocľah.

7. deň »
raňajky, vydáme sa na východ k púštnym hradom Qasr el Kharanah, Qasr Amra (UNESCO) a Qasr al Azraq, ktoré sú krásnymi príkladmi raného islamského umenia a dôkazom bohatej histórie krajiny. Návrat do Ammánu, večera a nocľah.

8. deň »
raňajky, v závislosti od letových časov transfer na letisko a odlet z Ammánu do Viedne.

Popis:
Ubytovanie:
7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha, WC), z toho 6 x v 3* hoteloch a 1 x v stane v beduínskom kempe vo Wadi Rum.

Stravovanie:
7 x polpenzia (raňajky, večere).

Doprava:
Letecká doprava » Viedeň - Ammán a späť.

Ostatné:
doprava klimatizovaným autobusom v Jordánsku, vstupné víza, všetky vstupy podľa programu (cca 140 €), prehliadky s miestnym sprievodcom, dvojhodinová jazda džípom vo Wadi Rum, služby slovenského sprievodcu, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os., obslužné 50 USD/os. (platí sa priamo v Jordánsku).

Priplatky:
za 1/1 izbu 180 €.

Kontakty

tel: +421 36 6345 296
+421 918 826 256
e-mail: info@avocado.sk

Newsletter

Pre odoberanie aktuálnych noviniek zadajte prosím Váš

E-mail:

 

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,61 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,52 HRK
Turecká lira  EUR 18,41 TRY
Americký dolar  EUR 1,02 USD

Zobraziť všetky »

Luxusné plavby