Očarujúca Apúlia, podpätok talianskej čižmy a to pravé južné Taliansko

Destinácia: Taliansko
Kód zájazdu: 1097324
Cena od: 389 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

04.07.2022 7 dní First Minute 389 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Autentická, záhadná, vybielená slnkom, pravá južanská, s nádhernými plážami a striebornými olivovými hájmi, výborným jedlom – taká je Apúlia, podpätok talianskej čižmy. Ak ste milovníkmi Talianska, je priam nemysliteľné, aby ste tento kraj nenavštívili. Apúlia je pravé a nefalšované Taliansko, z ktorého vyžaruje neskutočná charizma a vy budete mať pocit, akoby ste sa preniesli v čase do iného sveta a úplne zabudnete na každodenné starosti.

Program :
1.deň :
odchod zo Slovenska v popoludňajších hodinách.


2.deň :
v ranných hodinách príchod do centra Palmovej riviéry, do mestečka San Benedetto del Tronto. Čaká tu na Vás záplava kvetov, paliem a úžasná pláž, kde budete celý deň oddychovať a relaxovať. Vo večerných hodinách odchod na ubytovanie.

3.deň :
po raňajkách odchod do mestečka Bari, hlavného mesta Apúlie, autentického živého mesta južného Talianska. Staré mesto Bari Vecchia tvorí stredoveký labyrint uličiek ústiacich na rozkošné námestíčka, kde je množstvo kostolov a kaplniek. V Bari uvidíte, nielen značkové obchody, ale aj šnúry plné bielizne medzi domami. Zažijete pravý život Talianov, ktorí sa odohráva priamo na ulici – nekonečné a hlučné debaty domácich alebo kamenné uličky, kde ženy priamo pred vašimi očami pripravujú cestoviny, započujete ukričané deti hrajúce sa na ulici. Veľkou atrakciou mesto je Bazilika sv. Mikuláša, ktorý je patrónom mesta a nachádzajú sa tu jeho pozostatky. Večer odchod na hotel. Nocľah.

4.deň :
po raňajkách navštívite Alberobello, biele rozprávkové mestečko s kužeľovitými strechami, kde nájdete domy podobné úľom. Toto miesto je jedinečné a preto patrí k miestam, ktoré jednoducho vo svojom cestovateľskom rebríčku nemôžete vynechať. Hovorí sa, že v minulosti mali miestni obyvatelia problémy s vysokým zdanením nehnuteľností a tak sa rozhodli stavať stavby len z miestneho kameňa, nasucho, bez použitia malty. V prípade daňovej inšpekcie boli obyvatelia schopní miestne domčeky rozobrať v priebehu pár hodín. V popoludňajších hodinách uvidíte jedno z najstarších miest na svete – Materu, ktorá ma obrovskú charizmu. Natáčal sa tu film Umučenie Krista. Uvidíte mesto, ktoré bolo v minulosti považované za hanbu Talianska. Mesto bolo zničené a chudobné. Dozviete sa, že v minulosti kvôli zlým hygienickým podmienkam tu prepukli choroby a nefungovalo žiadne školstvo. Sliepky sa chovali pod posteľou, kone v kúte a deti spali kdekoľvek, kde si našli miesto. Počas 2. svetovej vojny sem dokonca posielali väzňov, lebo to tu vraj bolo horšie ako akékoľvek väzenie. Vo večerných hodinách odchod na hotel. Nocľah.

5.deň :
po raňajkách odchod do Ostuni, do "bieleho mesta", ktoré sa považuje za najmalebnejšie mesto v regióne. Perlovo biele opevnenené mesto leží na troch kopcoch, ktoré obklopujú olivové háje. Poprechádzate sa úzkymi uličkami s romantickými kaviarničkami a neobídite ani gotickú katedrálu. Neskôr sa presuniete do pôvabného mestečka Polignano a Mare. Nekonečný výhľad na more, skalné útesy, kúzelná pláž a historická časť mesta určite stoja za preskúmanie. Z tohto mesta pochádza aj taliansky spevák Domenico Modugno, ktorý sa preslávil hitom Volare. Vo večerných hodinách odchod na hotel. Nocľah.

6.deň :
 
po raňajkách odchod do úchvatného mestečka Vieste, ktoré leží nad najveľkolepejšou plážou, ktorá je ohraničená strmými bielymi útesmi. Kúzlo Vieste spočíva aj v stredovekých uličkách, bielych domčekoch, ktoré sú jedinečnou pastvou pre oči.  Mnohé pláže sú ocenené Modrou vlajkou za vynikajúcu čistotu vody. V meste sa nachádza múzeum mušlí z rôznych morí a oceánov sveta. V popoludňajších hodinách relax a oddych na pláži vo Vieste. Tunajším symbolom je dvadsať metrov vysoký, legendami opradený skalný monolit Pizzomunno. Veľmi fotogenické je aj členité pobrežie Vieste. Nájdete tu množstvo reštaurácií, barov a kaviarní. Celý deň budete mať možnosť túlať sa uličkami tohto fascinujúceho mesta a kúpať sa v krásnom čistom mori. Vo večerných hodinách odchod na Slovensko.

7.deň :
príchod na Slovensko. Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.Cena zájazdu zahŕňa:
autobusovú dopravu
4 x ubytovanie v 3* hoteli
4 x raňajky
relax na Palmovej riviére
prehliadku Bari
prehliadku Alberobella
prehliadku Materi
služby overeného sprievodcu
poistenie insolventnosti CK
Zájazd je možné uhradiť na zálohu 50% 

V cene nie je zahrnuté:
obojsmerná miestenka  8 € / osoba ( môžete si vybrať presné miesto na sedenie v autobuse). Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...) 
príplatok za jednolôžkovú izbu 30 € / osoba / deň
pobytová taxa cca 2 EUR / osoba/ noc
komplexné cestovné poistenie UNION - 2 € / deň
vstupné do mestečka Alberobello ku kužeľovitým domčekom - cca 2 € / osoba
Matera vstup - cca 10 € / osoba +  cca 4 € ( za miestneho certifikovaného sprievodcu, bez ktorého je podľa talianskych zákonov vyslovene zakázaný výklad našim sprievodcom )
povinný vstupný poplatok do talianskych miest pre turistické autobusy - 9 € / osoba ( poplatok je rozpočítaný na počet miest v autobuse )


Nástupné miesta a príplatky:
Nitra 8 € (garantovaný zvoz)
Sereď 8 € (garantovaný zvoz)
Trnava 8 € (garantovaný zvoz)
Bratislava 0 € (garantovaný zvoz)
Všetky nástupné miesta budú realizované
Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

Kontakty

tel: +421 36 6345 296
+421 918 826 256
e-mail: info@avocado.sk

Newsletter

Pre odoberanie aktuálnych noviniek zadajte prosím Váš

E-mail:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,68 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 11,02 TRY
Americký dolar  EUR 1,16 USD

Zobraziť všetky »

Luxusné plavby