15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Čokoládové kráľovstvo vo Vizoviciach a mesto klobúkov Nový Jičín

Destinácia: Česká republika
Kód zájazdu: 1088035
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program:


07:00 hod odchod zo Žiliny do Vizovic. Návšteva rodinnej čokoládovne Čokoládové království, ktorá sa nachádza v priestoroch Štátneho zámku Vizovice. Hlavným sortimentom čokoládovne sú čokoládové špeciality – pralinky a figúrky. Počas prezentácie „Povídaní o čokoládě“ sa dozviete informácie o histórii čokolády, o pestovaní a spracovaní kakaových bôbov, ale aj o samotnej výrobe. Samozrejmosťou je ochutnávka čokolád a praliniek, či ukážka práce s pralinkovými a figúrkovými formami. Ochutnajte vynikajúce čokoládové špeciality. Okrem čokolády tu nájdete širokú ponuku kávy, koktejlov a horúcej čokolády. Po prehliadke máte možnosť nakúpenia čokoládových produktov i v darčekových baleniach.Po prehliadke odchod autobusom do Nového Jičína, prehliadka mesta a osobné voľno na obed. Popoludní návšteva Návštevníckeho centra s expozíciou klobúkov, kde sa zoznámite s pozoruhodným procesom výroby klobúkov a vďaka interaktívnym prvkom zažijete prehliadku, pri ktorej odhalíte kúzlo vzniku klobúkov od prvotne získanej suroviny až po finálne ozdobený výrobok. Na záver budete mať k dispozícií množstvo rôznych klobúkov, čiapok i doplnkov k ľubovoľnému skúšaniu a vyberaniu najlepších modelov. O tom, že na každú hlavu sa nájde klobúk sa presvedčíte v digitálnej skúšobni. Vašu fotografiu s klobúkom si môžete cez web kamerový program zaslať elektronickou poštou, alebo ako pozdrav priateľom. Nevynecháme ani Žerotínsky renesančný zámok, kde sa nachádza Múzeum klobúkov a pokrývok hlavy. „Nechajte na hlave“, tak sa volá expozícia, ktorú pripravilo Múzeum Novojičínska. K videniu je tu 600 klobúkov, čiapok, čepcov a prilieb z obdobia od začiatku 19. storočia po súčasnosť. Väčšina exponátov je súčasťou vlastnej rozsiahlej a ojedinelej zbierky. Medzi vystavenými exponátmi sú i unikátne pokrývky hlavy, veľakrát po prvý krát predstavované verejnosti.
Cca 17:00 hod odchod na cestu späť, predpokladaný návrat do Žiliny o 19:00 hod.


Cena zahŕňa:

doprava zájazdovým autobusom a sprievodcu CK


Nepovinný príplatok: zájazdové UNION poistenie 2 €/ osoba orientačné vstupné: čokoládovňa 5 €/os.; Návštevnícke centrum 2 €


PRE UCELENÉ KOLEKTÍVY ZVÝHODNENÁ CENA

TERMÍN, PROGRAM A MIESTO ODCHODU UPRAVÍME PODĽA POŽIADAVKY

Kontakty

tel: +421 36 6345 296
+421 918 826 256
e-mail: info@avocado.sk

Newsletter

Pre odoberanie aktuálnych noviniek zadajte prosím Váš

E-mail:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,60 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,63 HRK
Turecká lira  EUR 7,31 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »

Luxusné plavby