15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Za vínom do Burgenlandu a Wachau

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1081679
Cena od: 439 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Gastro

Výber termínu

24.09.2020 4 dni 439 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1.deň: Odchod v skorých ranných hodinách z Bratislavy do Viedne (2.nástupné miesto ). Príjazd do najväčšej rakúskej vinárskej obce Langenlois, prehliadka vinárského návštevníckého centra Loisium - futuristického skvostu medzi vinicami, ktorý kombinuje modernú architektúru na povrchu s prehliadkovou trasou v 900 rokov starých pivniciach. Na konci okruhu drobná degustácia vína . Potom pešo do centra obce , priestor pre individuálny obed alebo degustáciu vo vinotéke Ursin Haus na námestí. Okolo 14.00 hod. odjazd do neďalekej Kremže (Krems). Návšteva , prehliadka areálu a degustácia vína pri miestnych vinárov - družstevníkov vo firme Winzer Krems. Po degustácií prejazd do hotela, ubytovanie a voľný program k individuálnej degustácií vín v mnohých miestnych podnikoch.


2.deň: Po raňajkách v hoteli presun do riečneho prístavu. Nalodenie a plavba loďou proti prúdu rieky Dunaja do Melku. V priebehu zhruba trojhodinovej plavby prebehne degustácia asi 5 vzorkov vín z viníc pozdĺž brehov rieky. Po vylodení prehliadka exteriérov impozantného kláštora v Melku, možnosť individuálneho obeda. Po obede cesta autobusom údolím Wachau s krátkou zástavkou v obci Spitz (podľa povestí sa práve tu vyplavil z Dunaja výhonok neuburgskéj révy), záujemci si môžu vyšlapať na slávnu vinicu Tausendeimerberg (Vrch tísicich vedier). Následuje prejazd do vinárskej obce Durnstein, návšteva vinárstva Domäne Wachau - prehliadka areálu s riadenou degustáciou. Prejazd do Krems, nocľah v rovnakom hoteli.


3.deň: Po raňajkách prejazd do mesta Klosterneuburg - centra rakúskeho vinárstva. Exkurzia v najstaršom rakúskom vinárstve s exklúzivnou vinotékou Weingut Stift Klosterneuburg. Prehliadka rozsiahlého areálu vrátane riadenej degustácie. Individuálne obed. Po obede presun do Burgenlandu, príjazd do mesta Rust na západnom brehu Neuziderského jazera, návšteva miestneho vinárstva s degustáciou. Potom prejazd do hotela.


4.deň: Po raňajkách v hoteli prejazd na východný breh Neuziderského jazera do obce Gols, návšteva vinárstva s degustáciou. Prejazd do neďalekej obce Podersdorf. Individuálne obed. Po obede riadená degustácia vo vinárstve Swoboda, ktoré sa špecializuje na produkciu ľadových a slámových vín. Potom návrat do Bratislavy.


Názor CK:
Novinka roku 2020! Vinársky zájazd po cestách Rakúska! Uvidíte s nami : Langenlois - údolie Wachau - Klosterneuburg - Rust - Gols - Podersdorf - Burgenland


Základná cena zahŕňa:
dopravu autobusom, 3 x ubytovanie s raňajkami v 3* hoteloch, vstupné do komplexu Loisium, plavba po Dunaji s degustáciou, degustácia vína podľa programu, služby sprievodcu.

Základná cena nezahŕňa:
príplatok za 1/1 izbu 115,- eur , komplexné cestovné poistenie.

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo na zmenu programu.

Kontakty

tel: +421 36 6345 296
+421 918 826 256
e-mail: info@avocado.sk

Newsletter

Pre odoberanie aktuálnych noviniek zadajte prosím Váš

E-mail:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,30 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,61 HRK
Turecká lira  EUR 7,09 TRY
Americký dolar  EUR 1,10 USD

Zobraziť všetky »

Luxusné plavby