Petrohrad, letecký poznávací zájazd

Destinácia: Rusko, Leningradská oblasť
Kód zájazdu: 1077815
Cena od: 559 €
Príplatky od: 210 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

11.09.2020 5 dní First Minute 559 € +210 € odlet: Košice letecká

Popis zájazdu

Benátky severu a skvost Ruska.

PROGRAM ZÁJAZDU:

1.DEŇ odlet z Košíc do Petrohradu s medzipristátím vo Varšave. Prílet do Petrohradu – mesto považované za hlavné mesto kultúry v Rusku s nezabudnuteľnými palácmi, parkmi a dominantou mesta - nábrežie rieky Neva. Počas pobytu navštívite miesta, kde sa prechádzal P.I.Cajkovskij, ale aj Rimskij Korsakov, či nám všetkým známy A.S.Puškin V príletovej hale Vás privíta slovenský sprievodca CK. Transfer z letiska je zároveň začiatkom prvej prehliadky mesta, t.j. Petropavlovskej pevnosti (bývalé centrum starého mesta) s Petropavlovskou katedrálou, hrobkami cárskej rodiny Romanovcov – prehliadka so sprievodkyňou cca 2 hod. Ubytovanie v 3* hoteli v centre mesta. Večer individuálne voľno.


2.DEŇ
po raňajkách stretnutie so sprievodkyňou v hotelovej hale. Transfer autobusom na prehliadku Petrodvorca – Peterhof, ktorý sa zvykne nazývať aj ruské Versailles – letné sídlo cárskej rodiny, ktoré založil Imperátor Peter Veľký. Prehliadka parku s viac ako 160 fontánami, vodotryskami a vodnými kaskádami, prehliadka Veľkého paláca. Obed individuálne, návrat do Petrohradu. Večer individuálne voľno.


3.DEŇ
po raňajkách stretnutie so sprievodkyňou v hotelovej hale. Transfer autobusom do mestečka Puškin – Carskoje Selo a prehliadka unikátneho Jekaterinského paláca s legendárnou „Jantárovou komnatou“ so sprievodkyňou. Mestečko Puškin dostalo názov po slávnom Puškinovi, ktorý tam študoval. Návrat do Petrohradu alebo obed – fakultatívne. Možnosť objednať deň vopred u sprievodkyne, tematický obed v tradičnej ruskej reštaurácii formou tzv. degustačného menu za poplatok približne 25,-€/osoba.


4.DEŇ
po raňajkách stretnutie so sprievodkyňou a pešia prehliadka Chrámu svätého Izáka - chrám navrhol na mieste predchádzajúceho dreveného chrámu francúzsky architekt Montferrand. Nesie meno sv. Izáka, ktorý sa narodil v ten istý deň ako Imperátor Peter Veľký a bol jeho patrónom. Neskôr návšteva múzea Ermitáž - nádherný architektonický stánok umenia je svetový unikát, má vyše 3 miliónov vzácnych diel majstrov umenia z celého sveta. Prechádzka po Palácovom námestí, peši ku Chrámu Spasiteľ na krvi (Chrám Kristovho vzkriesenia) - návšteva chrámu individuálne. Večer individuálne voľno.


5.DEŇ po raňajkách check - out z hotela a individuálny program (možnosť navštíviť Fabergeho múzeum resp. iné). Odchod z hotela v poludňajších hodinách a transfer na letisko. Odlet linkou do Košíc s medzipristátím vo Varšave. Predpokladaný prílet do Košíc vo večerných hodinách.

* Zmena programu v prípade zmeny času letov, nepriaznivého počasia a pod. vyhradená.

NÁŠ NÁZOR:
Najobľúbenejší poznávací zájazd z našej ponuky. Do Petrohradu sa pohodlne dostanete z Košíc s prestupom vo Varšave. Na letisku v Petrohrade Vás už bude očakávať naša slovensky hovoriaca sprievodkyňa, ktorá odpovie na všetky Vaše otázky, keďže v Petrohrade žije už niekoľko rokov. Program zájazdu je navrhnutý tak, aby ste spoznali všetky dôležité zaujímavosti spolu so sprievodkyňou a zároveň mali dostatok voľného času na individuálne spoznávanie. Samozrejmosťou je vopred zabezpečená doprava a vstupenky v rámci spoločného programu. Počas večerov si užijete pravú petrohradskú atmosféru, keďže hotely, v ktorých bývajú naši klienti sú priamo v centre mesta. Zájazd je pre svoju univerzálnosť určený všetkým vekovým kategóriám – pre malých zvedavcov aj pre staršie generácie, ktoré si zväčša chcú pripomenúť staré časy návštevou tohto veľkolepého mesta.

Základná cena zahŕňa:
- letenku na trase Košice - Varšava - Petrohrad - Varšava - Košice,
- 2 ks batožiny v cene letenky (1 ks / 7kg na palubu, 1 ks / 23 kg do batožinového priestoru),
- transfer z letiska spojený s okružnou prehliadkou mesta so slovensky hovoriacou sprievodkyňou,
- 4x ubytovanie s raňajkami v 3* hoteli,
- pobytovú taxu,
- miestneho, slovensky hovoriaceho sprievodcu podľa programu,
- program (bez vstupov),
- audiosprievodca počas prehliadok,
- transfer z hotela na letisko,
- zákonné poistenie insolventnosti a DPH.

Základná cena nezahŕňa:
- servisný poplatok 190 € (letiskové poplatky, bezpečnostná taxa, poplatky súvisiace s vykonaním leteckej dopravy),
- cestovné poistenie UNION A1  2,00 € / osoba / deň
  alebo cestovné poistenie UNION A1 EXTRA  2,50 € / osoba / deň,
- balík vstupov a dopravy na výlety  99 € / osoba, ktorý obsahuje vstupné do:
   - Chrámu Sv. Petra a Pavla v Petropavlovskej pevnosti,
   - Petrodvorca a Dolného Parku,
   - Carskoje Selo a Jekaterinského paláca,
   - Chrámu svätého Izáka bez kolonády,
   - Ermitáž.
- vízové poplatky (kompletný administratívny servis na získanie víz) 20 € / osoba (cena platí pri zakúpení minimálne 14 dní pred odletom)

Kontakty

tel: +421 36 6345 296
+421 918 826 256
e-mail: info@avocado.sk

Newsletter

Pre odoberanie aktuálnych noviniek zadajte prosím Váš

E-mail:

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,28 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,46 HRK
Turecká lira  EUR 8,50 TRY
Americký dolar  EUR 1,18 USD

Zobraziť všetky »

Luxusné plavby